Balzamik Sos
Salata Tamamlayıcısı Bir Güzel Sos

0 0
Balzamik Sos

Paylaş:

Bağlantıyı kopyala:

Malzemeler

2 yemek kaşığı balzamik sirke
4 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tutam tuz
1 tutam karabiber

Salata sosları listesinde zirveyi kimseye kaptırmıyormuş.

Özellik
  • Soğuk Servis

Başlamadan Önce

Balzamik sos tarifi kızarmış ekmeklerinizi içine bandırabileceğiniz, salatalar ile mükemmel bir uyuma sahip sos tarifidir. Yalnızca 3 malzeme ile hazırlanır. En bilinen salata soslarından bir tanesi olan balzamik sosta malzemeleri iki ya da üç katına çıkararak aynı lezzette daha fazla sos elde edebilmeniz pek mümkün.

Salata sosu olarak kullanmanın yanı sıra sıcacık, fırından yeni çıkmış mini ekmeklerle birlikte bir başlangıç olarak sunabilir ya da sıcacık focaccioların yanına tamamlayıcı olarak servis edebilirsiniz. Biraz daha yoğun bir tat elde etmek istiyorsanız balzamik sosunuzun içine yarım çay kaşığı kadar da sarımsak tozu ekleyebilir ya da çok ince şekilde kestiğiniz taze sarımsakları kullanabilirsiniz.

Seçim sizin, sos sizin. Afiyetler yine sizin.

Adımlar

1
Tamam
5 Dakika

Tahmin Ettiğiniz Gibi

Balzamik sirke, zeytinyağı, tuz ve karabiberi bir kase içinde karıştırın, ardından hazırladığınız salataların üzerine salata sosu olarak dökün ya da dilerseniz yemeklerden önce başlangıç olarak sıcak ekmek ile bu sosu servis edebilirsiniz.

Oğuz Arı

#DigitalStrategist, #Gamer #HardwareGeek B.A. In American Culture and Literature, Master of Business Administration at Bilgi University

nane sosu tarifi
Önceki
Nane Sosu
moka pot tarifi
Sonraki
Moka Pot