Buttermilk
Her Tarifin Aradığı

0 0
Buttermilk

Paylaş:

Bağlantıyı kopyala:

Malzemeler

1 su bardağı süt
1 yemek kaşığı sirke

Ülkemizde doğrudan buttermilk satılmadığı için en kolay yoldan kendimiz yapmamız gerekir.

Başlamadan Önce

Buttermilk tarifi özellikle yabancı kaynaklı web sitelerinde yemek tariflerinde bolca gördüğümüz bir malzemenin tarifidir. Tereyağ yapılırken sona kalan sıvının ta kendisidir ancak günümüzde buttermilk’e bu şekilde ulaşmak biraz zordur. Özellikle ülkemizde doğrudan buttermilk satılmadığı için en kolay yoldan kendimiz yapmamız gerekir.

Buttermilk nasıl yapılır sorusunun cevabını birazdan tarifimizle yanıtlayacağız ve siz de kolayca evde buttermilk yapabileceksiniz. Tariflerde daha yoğun bir kıvam elde etmek için kullanılan buttermilk’i evde yapabilmek için kullanacağınız alternatifli yöntemler şöyledir:

Püf Noktası
Birinci Alternatif – Yoğurt: 3/4 su bardağı yoğurdun üzerini su ile tamamlayın, karıştırın ve kullanın.
İkinci Alternatif – Sour Cream (Ekşi Krema): 3/4 su bardağı ekşi kremanın üzerini su ile tamamlayın, karıştırın ve kullanın.
Üçüncü Alternatif – Kefir: Kefirin içine biraz süt ekleyin ve karıştırın, kıvamı yoğunlaştığında buttermilk olarak kullanın.

Adımlar

1
Tamam
5 Dakika

Bu kadar basit

Bir su bardağı sütün içine bir yemek kaşığı sirkeyi ekleyin ve bir iki kez karıştırın, ardından 5 dakika boyunca bekletin. Sütün kesildiğini ve tortular oluşturduğunu göreceksiniz. 200 ml'lik elde ettiğiniz bu buttermilki iki ya da üç katı şeklinde hazırlayabilir, tariflerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Öznur Doğan

Makaronun büyüsüne aşık bir tür #yemeksever. Om nom nom!

fajita baharatı tarifi
Önceki
Fajita Baharatı
yunan usulü makarna salatası tarifi
Sonraki
Yunan Usulü Makarna Salatası