Egg Nog
Ailenizin Yılbaşı İçeceği :P

0 0
Egg Nog

Paylaş:

Bağlantıyı kopyala:

Malzemeler

1 adet yumurta
1 çay kaşığı şeker
50 ml. sherry şarabı
300 ml. süt

Hızlı, lezzetli ve biraz da meyli bir geleneksel içecek

Özellik
  • Alkollü
  • Sıcak Servis

Başlamadan Önce

Egg nog tarifi geleneksel olarak Amerika ve Kanada’da yılbaşında hazırlanan, tarçın ya da muskat ile sıcak bardakta servis edilen tatlı bir içecektir. Tüm Avrupa’da oldukça popüler bir içecek olmasına rağmen ilk örneklerinin daha doğrusu ilk yapılışının İngiltere olduğu düşünülmekte. Tüm bu karışık bilgiler sonrasında en mantıklısı ise üzümünü ye bağını sorma düsturunu bu içecek için uygulamak ve evde hazırlayıp afiyetle içmek.

Püf Noktası
Egg nog sıcak ya da ılık servis edilen bir içecek olduğu için sıcak bardakta servis etmeniz oldukça güzel bir jest olacaktır böylece içecek daha uzun süre sıcak kalmış olur. Aynı zamanda damak zevkine göre üstünü dilerseniz tarçın dilerseniz de muskat ile taçlandırabilirsiniz. Tabii ki zencefil sevenler için zencefille tatlandırmak da iyi bir alternatif olabilir.

Adımlar

1
Tamam
5 Dakika

Tek Adımda Hazırlıyoruz

Yumurta, şeker ve sherry şarabını mikser yardımıyla karıştırın ardından farklı bir kapta ısıttığınız sütü yumurta karışımının üzerine ekleyin ve tekrar karıştırın. Sıcak bir bardak içinde tarçın ya da muskat ile servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!

Oğuz Arı

#DigitalStrategist, #Gamer #HardwareGeek B.A. In American Culture and Literature, Master of Business Administration at Bilgi University

kavunlu smoothie tarifi
Önceki
Kavunlu Smoothie
nane sosu tarifi
Sonraki
Nane Sosu