Fajita Baharatı
Tam Bir Meksikan

0 0
Fajita Baharatı

Paylaş:

Bağlantıyı kopyala:

Malzemeler

1 yemek kaşığı mısır nişastası
2 çay kaşığı toz acı kırmızı biber
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı tatlı toz kırmızı biber
1 çay kaşığı şeker
Yarım çay kaşığı soğan tozu
Çeyrek çay kaşığı sarımsak tozu
Yarım çay kaşığı pul biber
Çeyrek çay kaşığı kimyon

Tavuklara, etlere, patateslere... Her şeye yakışan bir baharat

Özellik
  • Acı

Başlamadan Önce

Fajita baharatı tarifi, tavuklu fajita ya da etli fajita hazırladığınızda kullanabileceğiniz ve evde hazırlayabileceğiniz bir tariftir. Meksika mutfağından çıktığı için içinde yok yok desek yeridir. Dokuz farklı baharatın bir araya gelmesiyle oluşan fajita baharatının bir diğer adı ise cajun’dır. Türkçe kajun ya da kahun olarak okunabilecek cajun baharatı yapmak istediğinizde aşağıdaki tarifi uygulamanız yeterli olacaktır.

Püf Noktası
Elinizin altında sürekli fajita baharatı olmasını istiyorsanız tarifin oranlarını eşit miktarda arttırabilir ve sonraki kullanımlar için kuru ve güneş almayan bir ortamda saklayabilirsiniz. Yemeklerinize tat katacak bu baharatla yapabileceğiniz tariflere ise buradan ulaşabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Bol baharatlı fajitalar ile afiyet dolu günler diliyoruz.

Adımlar

1
Tamam
5 Dakika

Hepsini Karıştırın

Derin bir kapta tüm malzemeleri karıştırın, fajita baharatınız hazır! Artık evde hazırlayacağınız etli, tavuklu ve özellikle Meksika mutfağına ait yemeklerde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir fajita baharatınız var.

Oğuz Arı

#DigitalStrategist, #Gamer #HardwareGeek B.A. In American Culture and Literature, Master of Business Administration at Bilgi University

mısır ekmeği tarifi
Önceki
Mısır Ekmeği
buttermilk tarifi nasıl yapılır
Sonraki
Buttermilk