Havuçlu Smoothie
Bir Adımda Hazır

1 0
Havuçlu Smoothie

Paylaş:

Bağlantıyı kopyala:

Malzemeler

1 adet havuç
5 adet kuru kayısı
1 adet muz
2 adet portakal
4-5 adet buz

İçini buz doldurup tazelik ve ferahlık seviyesini kat kat artırabilirsiniz.

Özellik
  • Soğuk Servis

Başlamadan Önce

Havuçlu smoothie tarifi kısa süre içinde hazırlayabileceğiniz ve sağlıklı bir alternatif olarak her gün uygulayabileceğiniz bir tarif. İçindeki meyvelerle günlük vitamin, mineral ve şeker ihtiyacınızı karşılayacak olan havuçlu smoothie’nin en güzel tarafı ise midenizi hiç yormaması.

Tüm bunların yanı sıra içindeki buzla birlikte özellikle yazın kızgın güneşi altında afiyetle içebileceğiniz bir karışım. Evde smoothie yaparken yaratıcılığınızı konuşturup içine farklı farklı meyve ve sebzeler koyabilirsiniz ancak mutlaka dikkat edin, sağlıklı bir adım atacağım derken kalori bombası bir içeceğe de dönüştürebilirsiniz smoothie’nizi. Her zaman denge, hep dengeli beslenme.

Püf Noktası
Dilerseniz portakal suyu yerine mandalina suyu kullanabilirsiniz ya da yarım misket limon sıkarak daha asidik ancak karışım bir tat ortaya çıkarabilirsiniz.

Adımlar

1
Tamam
5 Dakika

Bir Adımlık İş

Öncelikle havucu meyve sıkacağının içine atın ve bir güzel suyunu çıkarın. Ardından narenciye sıkacağı ya da meyve sıkacağı ile portakalın da suyunu çıkarın. Hazırladığınız portakal sularını ve diğer meyveleri blender'ın içine atın. İyice karıştırın ve yumuşacık bir kıvam elde edin. Ardından uzun bir bardağa dökün ve afiyetle için.

Oğuz Arı

#DigitalStrategist, #Gamer #HardwareGeek B.A. In American Culture and Literature, Master of Business Administration at Bilgi University

irish coffee tarifi
Önceki
Irish Coffee
Kremalı Tavuklu Makarna tarifi
Sonraki
Kremalı Tavuklu Makarna