Kavunlu Smoothie
Tadı da Yumuşacık

0 0
Kavunlu Smoothie

Paylaş:

Bağlantıyı kopyala:

Malzemeler

Yarım greyfurt Kabuğu soyulmuş
Yarım kavun
1 adet olgunlaşmış muz
250 gr. yoğurt
2 çay kaşığı bal
4 küp buz

Kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi bir his

Özellik
  • Soğuk Servis

Başlamadan Önce

Kavunlu smoothie tarifi kızgın kumlardan serin sulara atlama hissini tek bir bardakta bir araya getiren çok özel bir tariftir. Tadı da yumuşacıktır ayrıca. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte boy gösteren kavunlar ve karpuzların enfes içeceklere dönüşebildiğinin bir diğer kanıtıdır. Resmen süper kahraman gücünde ve iyi niyetindedir. İnsanın içini ferahlatır, mutlu hissettirir ve hatta bazen kendine aşık eder.

Püf Noktası
Blender kullandığınız tariflerde blenderın içine önce sıvıyı koymaya özen gösterin. Bu tarifte sıvı olarak yoğurdu ele alabilirsiniz ancak herhangi bir sorun yaşarsanız minik bir süt takviyesi işinizi kolaylaştırmış olur. Böylece blenderın dönmesini ve işlemi daha kısa sürede gerçekleştirmesini sağlamış olacaksınız.

Saludlar bizden!

Adımlar

1
Tamam
10 Dakika

Soy, Dilimle ve Karıştır

Greyfurtun kabuğunu soyun, dilimleyin ve çekirdeklerini çıkarın. Kavunun da kabuğunu soyun, çekirdeklerini çıkarın ve dilimleyin. Dilimlenmiş greyfurtu, kavunu, yoğurdu ve balı blendera atın. Yumuşacık bir kıvama ulaşana kadar karıştırın. Buzla servis edin. Afiyet olsun!

Oğuz Arı

#DigitalStrategist, #Gamer #HardwareGeek B.A. In American Culture and Literature, Master of Business Administration at Bilgi University

salsa sos tarifi
Önceki
Salsa Sos
egg nog tarifi
Sonraki
Egg Nog